Як побороти страх упущеної вигоди (FOMO)?

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
Ринок "позеленів", і натовпи трейдерів, рухомі страхом втратити прибуток, побігли зливати депозити.

FOMO (Fear Of Missing Out) - віра в те, що інші люди живуть краще, щасливіше, багатше, ніж ти. Можна спокійно жити не тужити, але щойно ти бачиш, як "кожен зміг", а ти ні, - у двері стукає FOMO.

На ринку, FOMO виникає, коли ти починаєш порівнювати себе з чужими успіхами: SOL виросла без тебе, пропустив хайп зі STEPN, не отримав аірдроп Aptos, не заробив на NFT під час хайпу, рано продав - усе це тригери для FOMO.

"Порівняння - злодій радості", - Теодор Рузвельт.

Страх упущеної вигоди призводить до стресу, імпульсивних рішень, занепокоєння, низької самооцінки та спроби втекти від реальності.

Як вирішити проблему?

  1. Усвідомте, що FOMO відчувають усі тією чи іншою мірою. Рядовий трейдер, досвідчений інвестор, адмін каналу, CEO великого фонду. Всі бояться чогось упустити і це їх їсть зсередини.
  2. Мінімізуйте тригери. Найбільше FOMO приносять чатики зі скріншотами PnL з підписом "кожен міг" і ТікТок/Інстаграм з "успішними трейдерами". Не залипайте в соцмережі, обмежте перегляд чатика, поставте ліміти.
  3. Ведіть щоденник. Ведення щоденника може допомогти вам переключити увагу з суспільного схвалення на особисте визнання того, що робить ваше життя прекрасним.
  4. Проведіть більше часу в реальному житті. Крипта це драйвово, але це не скасовує важливість зустрічей з друзями або тими ж криптанами. Так ви ніби ставите себе в центр того, що відбувається, і не відчуваєте FOMO.

Які методи допомогають?

  1. Книжки з філософії стоїцизму від Сенеки і Марка Аврелія. Там фундаментально описано про методи боротьби з нескінченними бажаннями, занепокоєнням, стресом. Раджу всім, хто пов'язаний із криптою.
  2. Ведення приватного журналу угод. Створив закритий канал, де пишу всі ідеї щодо ринку зі скріншотами, думками, посиланнями, цілями. Потім аналізую хід думок і помилки. Аналізуючи заднім числом нам здається, що ідея була очевидна. Але перечитуючи журнал розумієш, що це не так, і твої дії були цілком логічні. Ні? Тоді виправляєш помилку і надалі заробляєш.
 

Луї

Крипто-хробак
Дописи
35
Повага
9
Фантиків
82
В мене FOMO з'явився ще коли біткоїн був по 150$, тоді також думав що це вже вища точка ціни. Чекаємо тепер $100 000 за BTC.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі